Nasze spółkiZamknij

2 listopada br. przy ul. Piasta 47 w Wałbrzychu miało miejsce uroczyste otwarcie kotłowni miałowej, która od maja do sierpnia przechodziła modernizację. Za usprawnienie kotłowni należącej do SM Poniatów w Wałbrzychu odpowiedzialna jest spółka DZT Service.

Kotłownia dostarcza ciepło dla dwóch budynków mieszkalnych, w których znajduje się łącznie około 60 mieszkań.

Prace modernizacyjne polegały na wymianie dwóch wyeksploatowanych jednostek na nowe, wysokosprawne kotły miałowe. Nowa moc cieplna wynosi 400 kW. Kotłownia wyposażona jest także w nowoczesną automatykę pogodową, która realizuje dostawę czynnika grzewczego bezpośrednio do mieszkań w funkcji temperatury zewnętrznej. W praktyce oznacza to, że im niższa temperatura panuje na zewnątrz, tym wyższa jest temperatura czynnika grzewczego produkowanego w kotłowni i dostarczanego do instalacji wewnętrznej mieszkań – informuje Tomasz Sierżant, Dyrektor ds. eksploatacji w DZT Service. Wartość inwestycji to 160 000 PLN.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele zarządu DZT Service oraz SM Poniatów w Wałbrzychu, jak również reprezentanci mieszkańców budynków zasilanych przez otwartą kotłownię.

20171102_100512