Nasze spółkiZamknij

Szanowni Państwo,

musimy poinformować o tym, że od stycznia 2022 roku rachunki za ogrzewanie niestety będą wyższe.  Ceny gazu i energii elektrycznej w Polsce znacznie wzrosły, dlatego my – jako dostawcy ciepła – nie jesteśmy w stanie utrzymać aktualnych stawek.

Do końca 2021 roku cena netto za megawatogodzinę (MWh) energii elektrycznej wynosiła 314 zł, a od 1.01.2022 MWh kosztować będzie 1100 zł netto, jest to wzrost o ok. 300-350%, co przekłada się na podwyżkę dla odbiorców o ok. 20% (1 539,65 zł brutto). Rozumiemy, że są Państwo „zmęczeni” wzrostami rachunków, jednak przy szalejącej inflacji i ogólnej sytuacji na rynku (wspomniany już wzrost cen surowców), taka zmiana jest nieuchronna. W 2021 roku odbiorcy ciepła z kotłowni gazowych otrzymali już dwie podwyżki, ze względu na wzrost cen gazu. Natomiast w kotłowniach węglowych podwyżka wyniosła 47% w związku ze 100% wzrostem ceny ekogroszku. Niestety na tym nie koniec, choć mamy nadzieję, że przyjęta przez rząd tarcza antyinflacyjna choć trochę uchroni przed podwyżkami indywidualnych odbiorców ciepła.

Jest nam niezmiernie przykro, że taką informacją musimy rozpocząć nowy rok. Mamy nadzieję, że mimo wszystko będzie on pomyślny.

 

 

DZT-post-fb-podwyżki-www