Nasze spółkiZamknij

22 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie kotłowni miałowej na Osiedlu Sudeckim w Świebodzicach. Dzięki modernizacjom przeprowadzonym przez nowego właściciela – firmę DZT Service, obiekt jest jedną z najbardziej nowoczesnych kotłowni w Polsce.

W uroczystości udział wzięli m.in. burmistrz Świebodzic, przedstawicie lokalnych samorządów i zarządców wspólnot mieszkaniowych oraz firm, które były zaangażowane w proces jej modernizacji.

Kotłownia położona przy ul. Pułaskiego 10 na terenie Osiedla Sudeckiego została zakupiona przez DZT Service w marcu tego roku. Aktualnie dzierżawiona jest przez DZT Ciepło, która odpowiada za kompleksową modernizację inwestycji, do której wliczyć należy przede wszystkim wymianę kominów oraz instalacji układu oczyszczania spalin czy wymianę kotłów, które osiągają ponad 20% wyższą sprawność przy mocy termicznej poniżej 1 MW. Mimo kosztu unowocześnienia kotłowni, który wynosi ok. 1,8 mln zł, cena dla odbiorców ciepła oraz ciepłej wody nie uległa zmianom.

− Jesteśmy niebywale dumni z tej inwestycji, ponieważ jest to pierwszy obiekt, który w całości należy do DZT Service. Obiekt zakupiliśmy w marcu i mimo tak krótkiego czasu udało nam się przeprowadzić jego gruntowną modernizację, dzięki której mieszkańcy Świebodzic przestaną odczuwać uboczne skutki funkcjonowania kotłowni − informuje Jolanta Suława, prezes zarządu DZT Service.

Otwarcie kotłowni miałowej, fot. Magdalena Zywar Kotłownia na Osiedlu Sudeckim, fot. Magdalena Zywar